Sarıkamış Otelleri - En Uygun Sarıkamış Otelleri

Sarıkamış Otelleri

Sarıkamış pek çok özelliği ile merak edilen, ülkemizin doğusunda kalan bir ilçemizdir. Gerek tarihi söz konusu olsun gerekse doğal özellikleri konusunda olsun oldukça ilgi çekici ve mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden birisidir. Ev sahipliğinin hat safhada olduğu bu güzel şehir pek çok insan tarafından mutfağı açısından da büyük ilgi görmektedir. Sizler için Sarıkamış’a gidildiğinde ihtiyacınız olan her şeyle beraber Sarıkamış otelleri konusunda da oldukça detaylı bilgi verdik.

Sarıkamış Nerededir?

Sarıkamış, ülkemizin doğusunda kalan, Kars ilimizin bir ilçesidir. Kars ilimiz, ülkemizle Ermenistan’a bağlantısı olan tek şehir olma özelliği ile müthiş bir kültür zenginliği içerisindedir. Gerek pek çok tarihi camii olsun gerek taa Bizans zamanından kalma tapınakları ve kiliseleriyle olsun oldukça fazla kültürün bir arada günümüzde de yaşadığı, farklı dinlere sahip insanların kardeşliklerini devam ettirdikleri şehirlerden biridir.

Sarıkamış Gezilecek Yerler Nelerdir?

Sarıkamış gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen yer şüphesiz ki Sarıkamış Kayak Merkezidir. Sarıkamış Allahuekber Dağları içerisinde yer alan bu merkez, doğal ve milli park olarak oldukça yüksek bir rakım ölçüsüne sahiptir. Yılın üç mevsimi kar olan merkez yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker. Kahterina köşkü de diğer bir gezilecek yerlerden biridir. Değişik mimarisi ile dikkat çekicidir. Ani Harabeleri, M Ö 5 bin yılına dayanan oldukça köklü tarihi ve ihtişamlı görüntüsü ile mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Kars kalesi de Sarıkamış’ta mutlaka gezilip görülmesi gereken tarihi mekanlardan biridir.

Sarıkamış Nesi ile Meşhurdur?

Sarıkamış mutfağı olarak oldukça dikkat çekici yöresel hazlar söz konusudur. pek çok insanın neredeyse bağımlısı olduğu leziz tatları sıralamak mümkündür: Umaç helvası Hörre (un çorbası) Kars böreği Hıngel (hengel) Kars ketesi Sulu köfte Erişte pilavı (tercihen patatesli ya da mercimekli olabilir) Haşıl Ekşili et Feselli Tencerede şiş kebap Yaprak mantı Tandırda kaz çekmesi Kesme aşı Hasuda Sarıkamış’ta Kalınacak En Güzel Oteller Hakkında Sarıkamış otelleri konusunda her bütçeye uygun alternatifler mevcuttur. Otel alternatiflerini şu şekilde listelemek mümkündür: Butik oteller: butik oteller Sarıkamış’ta daha ziyade 15 ya da 20 kişilik oda kapasitesine sahip oteller olarak bilinirler. Pek çok açıdan büyük otellerden ayrılırlar. Daha az insan ağırlamakla beraber genelde daha samimi ve içten bir konaklama imkanı sunması ayrı bir ayrıcalıktır. Bu otellerde genelde sauna, yüzme havuzu, hamam gibi özel olanaklar söz konusu olmaz. orta büyüklükteki oteller: bu oteller yıldız sayısına göre büyüseler de aslında ortama bir hizmet sunarlar. Kahvaltı ve akşam yemeği genel olarak hepsinde bulunur. Butik oteller gibi yüzme havuzu gibi şartlara sahip değillerdir. Büyük oteller: genelde Sarıkamış’ın hemen yakınında konumlanan bu oteller oldukça büyük imkanlar sunarak müşterilerine her türlü hizmeti sunar. Sınırsız wifi, sabah kahvaltısı (genelde açık büfe şeklinde olur), akşam yemeği, öğlen ve ikindi çayları vs. gibi. Ayrıca sauna, Türk hamamı, özel masaj seçenekleri de bu otellerin büyük kısmında görülen seçeneklerdir. Dağ havası almayı severler için güzel bir alternatif olabilir. Sarıkamış otelleri arasındaki pek çok avantajdan size en uygununu mutlaka seçmelisiniz. Böylelikle bütçenize en uygun tatili yapabilirsiniz. Kars’ın Doğal Güzellikleri Kars doğal güzellikleri başında Taş Köprü gelir. Bunun yanında Çıldır Gölü oldukça dikkat çekici doğal güzellikler arasında yerini alır. Kars Çıldır Çölü de oldukça ilgi çekici doğal güzellikler olarak dikkat çekici bir atmosfere sahiptir.