Palandöken Otelleri - En Uygun Palandöken Otelleri

Palandöken Otelleri

Pek çok insan yaz tatilini sevdiği kadar kış tatilini de sever. Kış tatili için oldukça güzel alternatiflerden biri olan kayak tatili oldukça sevilen bir tercihtir. Ülkemiz kayak merkezleri açısından oldukça zengin bir coğrafi konuma sahip bir cennettir. Doğusundan batısına pek çok yerde kayak merkezi mevcuttur. Palandöken Kayak Merkezi de Türkiye’nin en popüler kayak merkezlerinden birisidir. Her yıl pek çok yerli ve yabancı turist çekmesi ile bilinir. Siz de eğer kayak yapmak ve güzel bir kış tatili geçirmek istiyorsanız Palandöken Otelleri konusunda biraz bilgi sahibi olabilirsiniz.

Palandöken Coğrafi Konum İtibariyle Tam Olarak Nerededir?

Palandöken, coğrafi olarak ülkemizin en doğu şehirlerinden birisi olan Erzurum’da yer alan dağın adıdır. Milli ve doğal park olan Palandöken arası sadece 5 dakikadır. Pek çok açıdan kültürel özelliğe ve doğal güzelliğe sahip olan Erzurum’un biricik incisidir Palandöken.

Palandöken Kayak Merkezi Hakkında Merak Edilen Her Şey Palandöken Kayak Merkezi, uzun zamandan beridir süre gelen bir şekilde her yıl binlerce turisti bünyesine çeker. Pek çok noktada oldukça güzel alternatiflere sahip olan dağın içerisinde teleferik binme keyfi, çeşitli kar sporları için ekipman kiralama noktaları, kafeleri, restoranları ile oldukça dolu dolu ve kalabalık olan Palandöken kayak merkezi oldukça fazla kar yağışı alması ve yılın üç mevsiminin tamamında karlı olmasıyla da ayıca dikkat çeker. Yüksekliği oldukça fazla olan dağ içerisinde pek çok aktivite yapmak mümkündür. Kış sporlarından kar yürüyüşlerine, şömine başında kahve keyfi sunan kafelerden akşam yıldız seyretmeye kadar pek çok farklı güzelliği bir arada sunar. Kış sporlarından ve tatillerden hoşlanıyorsanız mutlaka ama mutlaka Palandöken’e uğramalısınız.

Erzurum’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler

Erzurum gerek kültürel yapısı, çoklu millet ile iç içe yaşaması ve gerekse de tarihi özellikleri olsun oldukça eski şehirlerimizden birisidir. Osmanlı zamanında sayılı vilayetlerden biri olan ve doğu ticaret yolu üzerinde ticaret merkezlerinden birisi olan Erzurum kültürel olarak da pek çok tarihi mekana sahiptir. Bu tarihi yapılar şöyle sıralanabilir: Tortum Şelalesi Yakutiye Medresesi: en eski medreselerden biri olan Yakutiye medresesi yaklaşık 900 yıllık bir tarihe sahiptir. Tortum Gölü Çifte Minareli Medrese: Erzurum’un simgesi haline gelmiş ve türkülerle de akıllara kazınmış çifte minareli medrese kesinlikle görülmesi gereken tarihi yapılardan birisidir. Höşvank Kilisesi Narman Peri Bacaları Üç Kümbetler: çok eski tarihi ve oldukça ilginç mimarisi ile görsel haz yaşatıyor. Çoruh Havzası Erzurum Kalesi: Bizans zamanından kalma kale ile şehri ayaklar altına almanız mümkündür. Çabandade Köprüsü İspir Yedigöller Erzurum Ulu Camii: görsel olarak göz doldurucu olacak kadar estetik olan Hoho Kilisesi Erzurum Ulu Cami oldukça estetik bir mimariye sahiptir. Palandöken Kayak Merkezi Erzurum Tabyaları Palandöken Otelleri Hakkında Detaylı Bilgiler Palandöken otelleri olarak pek çok alternatiften söz edilebilir. Özellikle her bütçeye uygun otelleri olan Erzurum içerisinde pek çok konaklama imkanı mevcuttur. Konum olarak zaten şehir merkezine çok yakın olan pek çok otel vardır. Butik oteller, pansiyonlar ve 5 yıldızlı kapsamlı oteller Palandöken otelleri kapsamında söz edilebilir. Bu otellerin pek çoğu şehir merkezine de kayak merkezine de oldukça yakındır. Palandöken’e Ulaşım Bilgisi Hakkında Palandöken’e ulaşım konusunda pek çok alternatiften söz edilebilir. Şehre 5 kilometre olan yani araçla 10 dakika süren kayak merkezine şehir içinden araçlar sürekli farklı seferleri vardır diyebiliriz.