En Uygun Kartepe Otelleri - Kartepe Otelleri

Kartepe Kayak Merkezi ve Kartepe Otelleri Hakkında Merak Edilen Her Şey!

Kartepe Otelleri

Günümüzde yaz tatili kadar rövanşta olan bir başka tatil türü ise kış tatilleridir. Pek çok açıdan değişik yapılacak sosyal aktivite ile kış tatilinin olmazsa olmazı olan Kayak Merkezleri, kış tatili seven pek çok insanın buluşma noktasıdır. Ülkemiz Kayak Merkezi açısından oldukça fazla Dağa sahip coğrafi avantajı olarak bir coğrafyada yer alır. Ülkemizin dört bir yanında kayak merkezleri mevcuttur. Böylelikle kış sporlarına ve kış tatillerine oldukça ev sahipliği yapan güzel ülkemiz her yıl binlerce kış sever turisti bünyesinde ağırlıyor. Bahsi geçen bu kış merkezlerinden birisi de Kartepe Kayak Merkezidir. Biz de bu yazımızda Kartepe Kayak Merkezi, Kartepe otelleri vs. gibi ile ilgili merak edilen her şeyi kaleme aldık.

Kartepe Coğrafi Olarak Nerede Bulunur?

Kartepe, coğrafi konum olarak İzmit ili sınırları içerisinde yer alan bir dağdır. Adını sürekli karlı olmasından dolayı Kartepe şeklinde almıştır. Konum itibariyle İstanbul’a çok yakın olmasından ötürü oldukça yerli turist çekme kapasitesine sahip olması ile bilinir. Ayrıca Kartepe kendi içerisinde de pek çok doğal güzelliklere ev sahipliği yapan bölgelerden birisi olmasıyla da bilinir.

Kartepe Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Kartepe gezilecek yerler oldukça fazladır. Gerek tarihi kökleri ile olsun gerekse doğal güzellikleri açısından olsun Kartepe içerisinde oldukça fazla güzelliği barındırır. Eğer Kartepe’ye gidecekseniz mutlaka bu yerleri gezip görmelisiniz. İşte Kartepe gezilecek yerleri: Kartepe Kayak Merkezi: Kartepe’nin en ünlü yeri olan Kartepe Kayak Merkezi, içerisinde her türlü kış sporunun yapıldığı güzide kayak merkezlerinden birisidir. Thököly İmre Anıtı: Tarihi bir anıt olan bu anıt Eski Macaristan Kralı’na aittir. Maşukiye: dört mevsim ayrı güzelliği olan Maşukiye kahvaltısı ile meşhurdur. Pek çok fazla turist alan ve her zaman için mükemmel görüntüye sahip olan Maşukiye mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır. Hikmetiye Camii: oldukça eski bir mimariye sahip olan Hikmetiye Cami oldukça mükemmel mimariye sahip tarihi bir cami olarak bilinir. Kuzu Yaylası: dev kayın ağaçlarının arasında yer alan Kuzu Yaylası dört mevsim de mükemmel bir görüntüye sahip muhteşem yaylalardan birisidir Aygır deresi: oldukça hoş bir görüntüye sahip olan Aygır deresi, oldukça fazla turisti çeken doğal güzellikler arasında yerini alır. Kartepe Kayak Merkezi Hakkında Merak Edilenler Kartepe Kayak Merkezi, İzmit içerisinde yer alır. İstanbul’a oldukça yakın olmasından dolayı sıklıkla tercih edilen kayak merkezlerinden birisidir. Hafta sonu kaçamakları için oldukça yakın bir konumda olması dolayısıyla oldukça avantajlı bir coğrafi konuma sahiptir. Ayrıca tesis içerisinde pek çok sosyal imkân ve aktiviteden söz etmek mümkündür. Pek çok yerli ve yabancı turisti bünyesinde ağırlayan Kartepe Kayak Merkezi oldukça fazla sevilen turistik alanlardan birisidir. Kartepe Otelleri Hakkında Merak Edilenler Kartepe Otelleri oldukça fazla sayıda mevcuttur. Hemen hemen her bütçeye uygun türden oteller Kartepe Otelleri konusunda karşımıza çıkar. Butik otel sayısı Kartepe çevresinde fazladır. Bunun yanında oldukça fazla sayıda 5 yıldızlı otel görmek de mümkündür. Beş yıldızlı otellerinde tam konfor sağlaması ile bilinir. Orta çaplı pansiyonlar da hemen hemen her bütçeye hitap eder. pek çok açıdan bütçe alternatifine sahip Kartepe Otelleri her yıl oldukça fazla ziyaretçi ağırlar Kartepe’ye Ulaşım Nasıl Olur? Kartepe ulaşım için özel kişisel araçlar tercih edilebilir. Bunun yanında ayrıca da İzmit şehir merkezinden kalkan araçlar söz konusudur. Ayrıca bazı tur şirketleri araçları da Kartepe’ye sefer düzenlemesi ile bilinmektedir.