Kartalkaya Otelleri - En Ugun Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya Gezilecek yerleri ve Kartalkaya Otelleri Hakkında Merak Edilenler

Kartalkaya Otelleri

Kış turizmi de yaz turizmi kadar turist alan ve insanların keyifli tatil geçirdikleri tatil türlerinden birisidir. Pek çok insan kış tatillerinde oldukça fazla eğlenir. Zira kışın kayak merkezleri kış sporları için oldukça fazla elverişlidir. Kış sporu yapmayı sevenlerin en sevdiği tatil seçeneklerinden birisi de kayak merkezleridir. Ülkemizde pek çok fazla sayıda kayak merkezi bulunur. Bu kayak merkezleri oldukça fazla yerli ve yabancı turist çekme konusunda başarılıdır. Ülkemizde en fazla tercih edilen kayak merkezlerinden birisi de Kartalkaya Kayak merkezidir. Biz bu yazımızda Kartalkaya Otelleri, Kartalkaya yöresel lezzetleri gibi pek çok konuda bilgi vereceğiz.

Kartalkaya Coğrafi Olarak Nerede Bulunur?

Kartalkaya coğrafi olarak Bolu ilimizin sınırları içerisinde yer almaktadır. Oldukça yüksek olan Bolu, pek çok açıdan tarihi ve doğal güzelliklere sahip harika bir şehirdir. Aslında şehir merkezi küçük olsa da oldukça yeşil olması, doğal güzellikleri içerisinde bulundurması, sürekli temiz bir havaya sahip olması Bolu’yu ayrıcalıklı kılar.

Kartalkaya Gezilecek Yerleri Nerelerdir?

Bolu pek çok açıdan güzelliklere sahip bir şehirdir. Sizler için Bolu gezilip görülmesi gereken yerleri sıraladık. Listemiz şu şekildedir: Abant Gölü ve Tabiat Parkı: Abant Gölü, adeta Bolu’nun simgesi haline gelmiş doğal bir göl olarak bilinir. İçerisinde yaşayan canlı çeşitliliği oldukça fazladır. Pek çok açıdan güzelliklere sahip olan göl her mevsimde güzel bir manzaraya sahiptir.

Yedigöller Milli Parkı: Yedigöller Milli Parkı, Bolu ile Düzce yolu üzerinde bulunur. İçerisinde bulunan doğal şelaleler kesinlikle görülmesi gereken yerler olarak bilinirler. Gölcük Tabiat Parkı: Bolu içerisinde yer alan Gölcük Tabiat Parkı, oldukça doğal görüntüsü ile doğa severleri büyülüyor. Akkaya Travertenleri: Bolu’nun Pamukkale’si olarak bilinen Akkaya Travertenleri, Bolu’nun doğal güzelliklerinden bir başkasıdır. Kartalkaya Yöresel Lezzetleri Hakkında Detaylı Bilgi Bolu doğal güzelliklerinin yanında ayrıca lezzetli mutfağı ile de oldukça ünlüdür. Eğer rotanız Bolu’ya çevrildiyse mutlaka bu yöresel lezzetleri tatmalısınız. İşte Bolu’nun meşhur yemekleri: Ovmaç çorbası Yayla çorbası Bolu kebabı Kartalkaya kebabı Yedigöller kebabı Mengen kebabı Bolu köftesi Kabaklı gözleme Bolu Beyi tatlısı Saray helvası Kaldırık dolması Keş peyniri Kedi batmaz Paşa pilavı Kartalkaya Kayak Merkezi Hakkında Kartalkaya Kayak Merkezi, her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti bünyesine çeken, uzun yıllardır hizmet veren Milli Doğa Parklarından birisidir. Oldukça yüksek rakımı sayesinde hemen hemen üç mevsimin karlı olduğu Kartalkaya Kayak Merkezi coğrafi konumu itibariyle de oldukça fazla turisti bünyesine çekme konusunda fazlasıyla başarılı. Hem İstanbul’a hem Ankara’ya yakın olan Bolu’da bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi içerisinde pek çok sosyal aktivite bulundurur. Tüm kış sporları için lazım olan ekipmanlar, tesisin içerisinde kiralanma imkanına sahiptir. Ayrıca da içeriğinde yer alan pek çok kafe ile de oldukça fazla değişik aktivite sağlar. Ayrıca içerisinde gün boyu açık restoranları da barındırır. Kartalkaya Otelleri Hakkında Kartalkaya Otelleri genel olarak Kartalkaya Kayak Merkezine yakındır. Pek çok farklı çapta otel büyüklükleri ile her bütçeye hitap eden Kartalkaya Otelleri konusunda pek çok alternatif söz konusudur. Genel olarak butik oteller, pansiyonlar ve beş yıldızlı otelleri ifade eden Kartalkaya Otelleri, her yıl binlerce misafirini ağırlar. Büyük otellerinde sauna, yüzme havuzu, hamam, Türk hamamı, masaj gibi pek çok farklı avantajı da bünyesinde bulundurur. Otellerinde genelde hemen hemen her otelin kahvaltısı ve akşam yemeği servisi mevcuttur.