Ilgaz Otelleri - En Uygun ılgaz Otelleri

Ilgaz Gezilecek Yerleri ve Ilgaz Otelleri Hakkında Detaylı Bilgi

Ilgaz Otelleri Pek çok insan kış tatili yapmayı sever. Ülkemiz coğrafi olarak kış tatiline oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Pek çok yüksek dağı olan ülkemizde pek fazla kayak merkezi de bununla beraber mevcuttur. Bahsi geçen bu kayak merkezleri yabancı ve yerli olmak üzere oldukça fazla sayıda turistin ortak buluşma noktası olarak bilinir. Birçok fazla alternatif olan kayak merkezleri arasından en fazla sevilen ve sıklıkla tercih edilen kayak merkezlerinden biri de Ilgaz Kayak Merkezidir. Ilgaz’a gidecekler için hazırladığımız bu yazı içerisinde Ilgaz hakkında, yöresel yemekleri ve gezilecek yerleri alanında, Ilgaz otelleri ve kayak merkezi hakkında merak edilen sorulara cevap vermeye çalıştık. Yazımızı sonuna kadar okuyarak bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ilgaz Dağı Nerededir?

Kastamonu ilimiz içerisinde yer alan Ilgaz dağı, aslında tam olarak Kastamonu ve Ankara karayolu üzerinde yer almaktadır. Oldukça yüksek bir rakıma sahip Ilgaz Dağı, Kastamonu ili içerisinde yer alsa da çıkışa doğru Ankara tarafındadır. Pek çok açıdan doğal güzelliklere, tarihi köklere sahip olan Ilgaz dağı, içerisinde pek çok gezilecek yerler vardır. Ayrıca mutfağı ile de oldukça ünlü olan Kastamonu mutfağı da kesinlikle tadılması gereken lezzetleri içerisinde barındırıyor. Ilgaz Gezilecek Yerler Nelerdir? Ilgaz ve Kastamonu, gezilecek yerler açısından oldukça büyük bir listeye sahiptir. Fazlasıyla doğal güzelliği ve tarihi mekanları ile oldukça göz doldurucu olan şehir pek çok kişinin severek keşfettiği yerleri içerisinde barındırıyor. Ilgaz gezilecek yerler listesini şu şekilde sıralamak mümkündür: Kastamonu Kalesi: 12. Yüzyılda inşa edilen kaleye çıkarak tüm şehri ayaklar altına alarak seyretme keyfini yaşayabilirsiniz. Evkaya Mezarları: kayanın içi oyularak inşa edilen mezarlar, M Ö 1. Yüzyıl tarihinde yapıldığı düşünülüyor. Antik tarih severlerin mutlaka uğraması gereken mekanlardan birisidir. Şeyh Şaban-ı Şerif Hazretleri Türbesi: oldukça hoş mimarisi ile sıklıkla turist çeken mekanlardan birisidir. Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi: içerisinde şehre ait çok eski objeleri barındıran müze oldukça dolu bir tarihi parçalar koleksiyonuna sahiptir. Pompeipolis Antik Kenti: milattan öncesine dayanan tarihi yapı olan kent kesinlikle gezilmesi gereken yerlerden birisidir.

Ilgaz Yöresel Lezzetler Nelerdir?

Mutfağı ile de oldukça meşhur olan Kastamonu oldukça enfes yiyecekleri ile bilinir. Eğer yolunuz Kastamonu’ya düştüyse mutlaka bu yemeklerden tatmalısınız. İşte meşhur Kastamonu mutfağı: Etli ekmek Banduma Patates paçası Etli pilav Ekşili pilav Püryan kuyu kebabı Simit tiridi Çekme helva İnebolu simidi Siyez bulgur pilavı Kastamonu pastırması Cırık tatlısı Kaşık helvası Mıklama Üryan eriği hoşafı İncir dolması Ilgaz Kayak Merkezi Hakkında Ilgaz Kayak Merkezi uzun zamandan beri kapısını pek çok turiste açmıştır. Yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayan Ilgaz Kayak Merkezi içerisinde pek çok muhtelif sosyal faaliyet imkanına sahiptir. Oldukça fazla insan tarafından tercih edilen merkez, Ankara’ya yakın olması dolayısıyla da pek çok insan tarafından sürekli tercih ediliyor. Kayak merkezi içerisinde pek çok sosyal imkan mevcuttur. Kış sporları için gerekli olan her türlü ekipmanı kiralama noktaları merkez içerisinde yerini alır. Ayrıca kafeleri, restoranları, teleferikleri ile oldukça fazla dikkat çeker. Ilgaz Otelleri Hakkında Ilgaz otelleri, pek çok farklı bütçeye hitap ediyor. Büyük ve küçük çapta pek çok Ilgaz Otelleri konusundan söz etmek mümkündür. Butik otellerin yanında pansiyonlar ve 5 yıldızlı oteller bu noktada mevcuttur.